loading...

دانلود رایگان مقاله فارسی روانشناسی

پاسخ این است که بستگی به کار شما دارد.   هر یک از این سه پایگاه داده در MSU بسیار محبوب هستند ، اما هر یک بسیار متفاوت است. بسیاری از افراد بدون درک واقعاً تفاوت در قسمت عقب که بر نتایج جستجوی آنها تأثیر می گذارد ، فقط از یکی از آنها استفاده می کنند. تفاوتهای عمده زیر توضیح داده شده ممکن است به شما در تصمیم گیری آگاهانه درباره استفاده از بانک اطلاعاتی در چه زمانی کمک کند. (همچنین به راهنمای مرتبط مراجعه کنید:  چگونه می دانم کدام پایگاه داده را برای جستجوی ادبیات زیست شناختی جستجو…

PubMed ، Web of Science یا Google Scholar؟ راهنمای پشت صحنه برای دانشمندان زندگی. : کدام یک بهتر است: PubMed ، Web of Science یا Google Scholar؟

دانلود مقاله انگلیسی بازدید : 76 یکشنبه 08 دي 1398 نظرات ()

پاسخ این است که بستگی به کار شما دارد.   هر یک از این سه پایگاه داده در MSU بسیار محبوب هستند ، اما هر یک بسیار متفاوت است. بسیاری از افراد بدون درک واقعاً تفاوت در قسمت عقب که بر نتایج جستجوی آنها تأثیر می گذارد ، فقط از یکی از آنها استفاده می کنند. تفاوتهای عمده زیر توضیح داده شده ممکن است به شما در تصمیم گیری آگاهانه درباره استفاده از بانک اطلاعاتی در چه زمانی کمک کند. (همچنین به راهنمای مرتبط مراجعه کنید:  چگونه می دانم کدام پایگاه داده را برای جستجوی ادبیات زیست شناختی جستجو کنم؟ )

1. هر دو PubMed و Web of Science پایگاه داده های مبتنی بر انسان هستند. Google Scholar نیست. این کلید اصلی ترین تفاوت هایی است که در نتایج جستجوی خود خواهید یافت. 
Pubmed و Web of Science پایگاه داده های مبتنی بر انسان هستند. این یعنی:

مجلات محور وب علوم و PubMed هستند و آنها براساس معیارهای علمی و کیفیتی توسط کمیته های بررسی ادبیات برای گنجاندن افراد انتخاب می شوند. مشاهده کنید:  انتخاب مجله PubMed یا انتخاب مجله Web of Science 
داده های مربوط به هر مقاله به روش ساختاری یکنواخت در پایگاه داده وارد می شود: نویسنده ، عنوان ، تاریخ ، نام مجله. این بدان معنی است که هنگام جستجو برای آن چیزها بازیابی دقیق می کنید. نتایج را می توان با اطمینان با آخرین تاریخ طبقه بندی کرد.
مقالات موجود در PubMed با اطلاعات مهمی در مورد ساختار آنها ، از جمله "مقاله مروری" یا "کارآزمایی بالینی" برچسب گذاری شده اند. آنها با کلمات ساختاری در مورد محتوای آنها و موضوعات اصلی برچسب گذاری شده اند تا به شما در رسیدن به نتایج جستجوی بهتر کمک کنند.
مقالاتی در Web of Science نیز حاوی اطلاعات مهمی در مورد ساختار آنها هستند ، مانند "مقاله مرور". آنها برای محتوا برچسب گذاری نشده اند ، بنابراین شما باید تمام تغییرات احتمالی مبحث مورد نظر خود را درج کنید. از بین این سه مورد ، PubMed بیشترین "زنگ و سوت" را برای کمک به شما در یافتن نتایج جستجوی خوب دارد.
 

مثال: microRNA [Majr] به عنوان جستجو به معنای جستجو می باشد که می توانید مقاله هایی را جستجو کنید که میکرو RNA ها موضوع اصلی مقاله است. جستجوی "موش" به طور خودکار کلمه "موش" را در بر می گیرد.     

این پایگاه های داده از ویژگی موضوعی در ژورنال ها برای گنجاندن در PubMed یا Web of Science بر اساس موضوع برخوردار هستند. PubMed بر ادبیات بالینی و زیست پزشکی تمرکز دارد. Web of Science بین رشته ای است و شامل "بهترین" ژورنال های هر حوزه موضوعی است.
بازیابی دقیق بدان معنی است که نتایج جستجو قابل تجدید و گزارش پذیری هستند (مخصوصاً برای بررسی های منظم مهم هستند)
 

در مقابل ، Google Scholar یک پایگاه داده مبتنی بر انسانی نیست بلکه موتور جستجوگر کل اینترنت است که نتایج را بر اساس معیارهای خودکار دستگاه باریک می کند.

معیارهای ورود به عنوان "علمی" در نتایج Google Scholar مبتنی بر ناشران است که اطلاعاتی را در مورد وب سایت های خود به Google Scholar ارسال می کنند و لزوماً مبتنی بر ویژگی های خود منبع نیستند. ممکن است همه ناشران با Google به طور یکسان کار نکنند. برخی ژورنال های موجود ممکن است کم کیفیت و حتی ژورنال های درنده باشند. کتاب ها ، گزارش ها ، پایان نامه ها ، نسخه های چاپی و انواع دیگر منابع موجود است.
همه زمینه های موضوعی پوشیده شده است ، و گوگل اسکولار انواع متفاوتی از منابع را شامل می شود: مراحل کنفرانس ، کتاب ها و گزارش ها ، که در وب علوم یا PubMed گنجانده نشده است.
اطلاعات مربوط به نویسنده ، تاریخ ، نام مجله و سایر بخش های استناد از ناشران است ، بنابراین استاندارد نشده و ممکن است توسط گوگل قابل خواندن نیست. Google Scholar یک نویسنده ، تاریخ یا نام مجله را جستجو می کند ، اما صحت آن بسیار متفاوت است. نتایج را می توان با تاریخ طبقه بندی کرد ، اما لزوماً قابل اعتماد نیست.
هیچ آگاهی از انسان به معنای برچسب زدن مقالات برای ساختار یا محتوا نیست. اگر می خواهید مقالات مرور ، می توانید کلمه "بررسی" را به جستجوی Google Scholar خود اضافه کنید ، اما به عنوان یک کلمه کلیدی است. این بدان معنی است که شما ممکن است مقالات بررسی واقعی را دریافت کنید یا نگیرید. کلمات محتوا برچسب خورده نیست ، بنابراین باید تمام تغییرات احتمالی کلمات از موضوع خود را جستجو کنید.
بازیابی نادرست و محتوای متغیر بدان معنی است که نتایج جستجو لزوما قابل تکرار نیستند و بنابراین گزارش نمی شوند. Google Scholar استفاده از آن برای بررسی های منظم مناسب نیست.
 

2. Web of Science و Google Scholar بیشترین استنادها را ردیابی می کنند. PubMed استنادها را فقط برای مقالات PubMed Central دنبال می کند.
 

Google Scholar و Web of Science هم نقل قول هایی را دنبال می کنند - چند بار که مقاله به مقاله های دیگر ، کتاب ها یا منابع دیگر استناد شده است. Google Scholar و Web of Science به شما امکان می دهند نتایج خود را بر اساس زمان ذکر شده مرتب کنید (Google Scholar این را در "رتبه بندی مرتبط" خود قرار می دهد).
آگاه باشید که زمان ذکر شده بین Web of Science و Google Scholar بسیار متفاوت خواهد بود. هیچ یک کامل نیست ، اگرچه داده های استناد وب Web of Science دقیق تر و تکثیر پذیر تلقی می شوند و توسط سازمان های رسمی به عنوان استاندارد استفاده می شود. استنادهای Google Scholar شامل کتاب ها ، پایان نامه ها ، گزارش های دیگر است ، اما ممکن است به دلیل عدم برچسب زدن به پرونده های قدیمی ، تعداد زیادی از استنادهای قدیمی را شامل شود. 
PubMed ردیابی برخی استنادها را آغاز کرده است ، اما تنها قادر به استناد به مقاله های موجود در PubMed Central است که یک مخزن دسترسی آزاد به مقالات است. این برای کشف مقالات مفید است ، اما برای هر نوع شمارش یا آمار استنادها توصیه نمی شود.
 

3. Google Scholar متن کامل مقاله را جستجو می کند اما PubMed و Web of Science فقط اطلاعات استناد ، انتزاعی و برچسب گذاری را جستجو می کنند.
 

از آنجا که Google Scholar متن کامل مقاله ها را جستجو می کند ، می توانید اطلاعاتی را پیدا کنید که لزوماً در استناد یا چکیده مقاله وجود نداشته باشد ، به عنوان مثال جزئیاتی که در بخش Methods یک مقاله ژورنالی دفن شده است. اگر با جستجوی PubMed of Web of Science خود خوشبختانه چیز خاصی پیدا نکردید ، Google Scholar را امتحان کنید و ممکن است آن را پیدا کنید.
PubMed و Web of Science محدود به جستجوی انتزاعی هستند ، اما لزوماً برای اکثر جستجوها بد نیست. اگر مقاله ای می خواهید که در درجه اول در مورد یک موضوع خاص باشد ، مطمئناً اطلاعات به صورت خلاصه خواهند بود. با این حال ، جستجوی کامل متن با Google Scholar نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت و ممکن است برخی از مقالاتی را که شما با آن دو مورد دیگر پیدا نکرده اید ، ارائه دهد.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 22
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 39
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 72
 • بازدید ماه : 76
 • بازدید سال : 675
 • بازدید کلی : 1,609